Яку підкладку під ламінат вибрати краще?

Ламінат – обробка на підлогу, яка представляє собою спресований ДВП, покритий міцною декоративною плівкою. Він складається з декількох шарів, в залежності від ступеня навантаження підрозділяється на класи від 31 до 34. Стелити будівельний матеріал потрібно на спеціальну підкладку товщиною в 2-10 мм. Нижче розповімо, які є види підкладок, що краще вибрати в офіс або будинок під ламінат.
Що найкраще стелити під ламінат?
Укладання ламінату проводиться за технологією плаваючої підлоги, тому потрібна основа і амортизуючий шар.
Ось ряд причин, чому потрібно використовувати підкладку під ламінат:
- Допомагає вирівняти покриття. За нормами ДБНУ перепади робочого поверхні не повинні перевищувати 2 мм на кожний 1м2, в іншому випадку необхідно вирівнювати підлогу. Навіть якщо по ДБНУ поверхня підходить, все одно можуть бути дрібні вади, і ось підкладка під ламінат якраз дозволяє їх прибрати.
- Захищає додатково від шуму. Сам по собі ламінат створює шум, а звук не поглинає, що відчувається при експлуатації. Амортизуючий шар м’який, приглушує тріск, скрип і інші звуки.
- Знижує ризик потрапляння вологи на декоративні ламелі, яка згубно позначається на древесноволокнистой плиті. А ось ізоляція затримує конденсат, що надходить з основи.
Можна зробити висновок, що підкладку потрібно використовувати обов’язково. Є виняток – це продукція люкс класу, у якій на зворотному боці вже передбачений ізолятор.
Характеристики амортизуючого шару
Технічні особливості підкладки під ламінат для оцінки її якості вказані в інструкції EPLF, створеної на техспеціфікаціі CEN / TS 16354. Будь-яка модель повинна відповідати певним вимогам для укладання під підлогове покриття.
Ось основні характеристики, які підкажуть, яку підкладку під ламінат краще вибрати:
- Шумоізоляція
При ходьбі ми створюємо 2 типу шуму – той, який чути нам, і другий – під нами. До завдань якісної підкладки входить створення ізоляційного шару, який дозволить знизити ударний шум. Є навіть критерії оцінки – мінімум 14 дБ, а рекомендований варіант – від 18 дБ.
- Товщина
Разом з цією характеристикою йде стійкість ізолятора до навантажень. Часто намагаються купувати максимально товстий матеріал, щоб прибрати нерівності на підлозі, вийти на задану висоту, але під тиском тих же меблів покриття просідає. Так ось другий показник якраз відповідає за цей момент.
Також при великій товщині амортизуючого шару можна легко отримати прогин ламелей в деяких місцях. Якщо не знаєте, яку підкладку для ламінату вибрати, то за порадами будівельників, купуйте ізолюючий шар не більше 60% від товщини ламінату. Чим товще буде підлогове покриття, тим вище повинен бути показник стійкості до граничних навантажень. Мінімальне значення CS від 1 т \ м2, але бажано брати з більш 6 т \ м2.
- Вологоізоляція
Якщо при укладанні ламінату продумати процес природного відводу вологи, то прибирання в будинку не зашкодить покриттю. Грамотний вибір підкладки під ламінат дозволяє підтримувати оптимальний мікроклімат під покриттям. В результаті технологічна волога з цементу і бетону не вплине на роботу настилу.
- Матеріал
Є багато видів підкладок під ламінат – окремо для теплої підлоги, з паробарьером, з посиленою шумоізоляцією і інші. Характеристики у виробів з одного матеріалу майже однакові, але краще брати амортизуючий шар у великих виробників.
- Теплоізоляція
Майже всі види підкладок під ламінат можна задіяти разом з системою «Тепла підлога», але при цьому ефективність обігріву буде різною. Щоб тепла в будинку було більше, краще купувати вироби з малим показником теплоізоляції (R). Якщо будете вимикати влітку підігрів підлоги, то ізолятор повинен блокувати холод від основи.
Слід вибрати підкладку під ламінат, виходячи із того, буде використовуватися тепла підлога чи ні. Загальна R підкладки та ламінату повинна бути не вище 0,15, якщо в ламінаті товщиною в 8 мм R = 0,075-0,08, то значення R для ізолятора повинно бути не вище 0,07.Значна товщина амортизуючого шару дозволяє виконати укладання ламінату навіть на найбільш нерівній підлозі, але будівельники не радять цього робити. Намагайтеся перед монтажем будматеріалу максимально вирівняти робочу зону.
Які бувають види підкладок під ламінат?
У магазинах продають різні версії амортизуючого шару під ламінат. Важливо вибрати гарну підкладку під ламінат, яка точно підійде для вашої підлоги.
Пробкова підкладка

Настил виконаний з пресованої кори коркового дерева, вважається еко-матеріалом.
Переваги:
- Стійкість до розвитку цвілі, грибка, так як мікроорганізми не розвиваються на поверхні матеріалу, так що покриття можна стелити в будь-якому приміщенні.
- Пружність виробу. Швидко відновлює свою форму навіть після довгого стиснення.
- Хороші ізоляційні якості – утримує тепло і поглинає звуки.
- Довгий термін служби без втрати своїх властивостей.
Недоліки:
- Полотно жорстке, а вирівнюючі функції покриття недостатньо хороші. Саме тому таку амортизацію не вистилають на нерівній поверхні.
- Висока ціна.
- Пропускає вологу.
- Популярні виробники пробкових підкладок в Україні – SO CORK, Granorte N, ціна від 69 грн. / М2.
Корково-бітумна підкладка

Це різновид амортизатора під ламінатне покриття, яке роблять з пробки з бітумом (крафтового папір просочують бітумом, а на поверхню наносять шар коркової крихти).
Характеристики такі ж, як і у пробкової підкладки:
- міцність;
- гігроскопічність;
- м’якість;
- шумоізоляція.
При цьому покриття не пропускає вологу, має більш низьку ціну. Популярні виробники таких підкладок в Україні – Amorim, Cork2000, Eco Cork, ціна від 100 грн. / М2.
Пенополіетіленова підкладка

Вважається найбільш бюджетним матеріалом, який випускають у вигляді листів і рулонами. На характеристики варіант покриття не впливає, але змінюється метод монтажу. Полотно потрібно розкачати і зафіксувати, а плити просто скріплюють між собою. В іншому випадку матеріал буде зсуватися при укладанні ламінату, так що з листами доведеться повозитися.
Плюси матеріалу:
- Стійкість до вологи.
- Зручний монтаж, який можна зробити своїми руками.
- Немає умов для розвитку мікроорганізмів.
- Є шумоізоляція.
- Випускають моделі для теплої підлоги з фольгою з алюмінію, яка відображає тепло.
Мінуси:
- Такий вид підкладки під ламінат не піддається ремонту, так що доводиться повністю міняти покриття.
- Невеликий термін експлуатації.
- Пластини в процесі використання втрачають свої функції, що помітно по підлозі – він починає трохи прогинатися, з’являється скрип при ходьбі.
- Популярні виробники таких підкладок в Україні – Arbiton, Ізолон, Пластімет, Теплоізол, Quick-Step, ціна від 28,8 грн. / М2.
Пінополістирольна підкладка

Випускається у вигляді пластин, різних за розміром. Є рулони, але працювати з таким матеріалом незручно, так як він швидко ламається від механічного впливу.
Плюси:
- Жорстка, пружна структура, витримує серйозні навантаження, не мнеться.
- Низька ціна.
- Простий монтаж, який можна зробити самому.
- Відмінні ізоляційні якості.
До мінусів можна віднести:
- Втрату характеристик, матеріал починає кришитися, спресовуватися.
- При загорянні виділяються токсини в повітря.
- Вирівнюючі властивості невеликі.
Популярні виробники таких підкладок в Україні – Arbiton, Balterio, Profi, ціна від 18 грн. / М2.
Хвойна підкладка

Для виготовлення виробів використовується звичайна ялина, тому така назва у виду підкладки під ламінат. На вигляд це щільні пористі плити, варіантів в рулонах немає.
До переваг матеріалу можна віднести:
- Високу пружність, тому плита зберігає свою форму після багаторазового впливу.
- Відмінна звукоізоляція.
- Довгий термін служби.
- Слабка теплопровідність.
- Еко-матеріал.
Недоліки:
- Складна установка, плюс до всього виробники радять настилати покриття з невеликими проміжками між плитами по діагоналі кімнати.
- Висока ціна.
- Жорсткість виробів обумовлює погані вирівнюючі функції для чорнової підлоги, так що беріть таку підкладку тільки для рівного покриття.
Популярні виробники таких підкладок в Україні – King Floor, ціна від 38 грн. / М2.
Фольгована підкладка

Такий вид підкладки під ламінат може створювати ефект термоса, за що і цінується серед споживачів. У продажу можна вибрати як односторонні, так і 2-сторонні покриття.
Популярні виробники таких підкладок в Україні – Fibris, Isoplaat, Steico, ціна від 39,9 грн. / М2.
Підкладка з спіненого поліпропілену (поліолефіну)

Матеріал не боїться вологи, допомагає приховати будь-які нерівності на підлозі, при цьому володіє хорошими вентильованими функціями. Під велике статичне навантаження класти це покриття не рекомендується, так як у нього лопаються бульбашки, тому товщина настилу буде різною в приміщенні. Є і серйозний недолік – погана шумоізоляція.
Популярні виробники таких підкладок в Україні – Isolon, ціна від 47 грн. / М2.
Натуральні види підкладок під ламінат зроблені з 100% екологічно чистої сировини – деревного волокна вторинної обробки, тому вони відрізняються хорошим повітрообміном. Для штучних матеріалів створюються кілька шарів з метою пропускної здатності, щоб була циркуляція повітря. При цьому моделі з синтетичних матеріалів стоять на порядок дешевше.
Рейтинг кращих марок в Україні (топ-5)
У нашому огляді ви довідаєтеся не тільки про популярні серії, але і про матеріали, зроблені із застосуванням інноваційних розробок.
Isoplaat

Роблять покриття з деревини хвойних порід, де в якості сполучного матеріалу використовують натуральні речовини, так що продукція випускається під міткою «еко». При обробці задіяна технологія воскової імпрегнації, тому настил має водовідштовхувальні властивості. Плити легко пропускають повітря, зберігають природну вентиляцію в приміщенні. Покриття витримує навантаження до 20 тонн на м2.
Tuplex

Фінський бренд робить спеціальні види підкладок під ламінат, які добре вирівнюють чорнову підлогу з серйозними перепадами по рівню. За формою це тонкий перфорований матеріал, після укладання якого утворюється повітряний прошарок між Tuplex і ламінатом. Така особливість дозволяє поліпшити показники шумо- і звукоізоляції.
Solid

Компанія випускає різні види підкладок під ламінат, які мають відмінні шумопоглинаючі функції. Використовувати таке покриття можна не тільки вдома, але і в офісі.
Steico

Хвойні вироби під ламінат мають вигляд плит, які виробляють зі стружки дерев. За рахунок спеціальної техніки виробництва виділяється деревна смола з волокон хвої, яка покращує звукоізоляцію і відмінно затримує тепло. Товщина виробів – від 3 мм до 7 мм, що дозволяє знайти підкладку під ламінат в залежності від розмірів ламелей.
Arbiton

Спеціальний матеріал для теплої підлоги, до складу якого входять мінеральні компоненти і стружка дерева. Як з’єднувальна речовині служить деревна смола. Випускається продукція в рулонах.
Фабричні виробники роблять свої види підкладок під ламінат тільки з якісної сировини. У моделей немає специфічного запаху, який можна зустріти в продукції сумнівного походження.
Як вибрати підкладку під ламінат?

Щоб амортизуючий шар прослужив максимально довше, важливо враховувати нюанси приміщення, де буде використовуватися підкладка.
Що важливо врахувати:
- Стан чорнової підлоги. На підставі аналізу підбирається товщина покриття.
- Необхідність в теплоізоляції. Слабка теплопровідність важлива тим, хто проживає на 1 поверсі в будинку без цоколя або приватному будинку. Якщо підлоги в кімнатах не холодні, то цю особливість можна випустити з уваги.
- Рівень вологостійкості. Це актуально для свіжої стяжки, а також приміщень, де є ризик зволоження основи. Намагайтеся тоді вибирати вологостійкі види підкладок під ламінат.
- Ступінь звукоізоляції. Бажано підбирати покриття з якісним шумопоглинанням.
- Форма випуску товару. Вироби в рулонах простіше монтувати на підлогу, а плити з листами – складніше.
- Термін служби. Слід співвіднести період експлуатації підкладки та ламінату.
- Важливий нюанс – це ціна амортизатора. Можна вибирати різні цінові сегменти, так як дешевий матеріал, не означає погана якість.
Яку вибрати підкладку під ламінат в офіс або квартиру, вирішує сам власник приміщення. Перед придбанням радимо вивчити експлуатаційні і технічні властивості виробів, відгуки споживачів, прислухатися до порад досвідчених майстрів.