Main

Який ламінат вибрати для квартири?

ламінат для дому

Ремонт підлоги – найбільш витратний процес з усіх оновлень квартири. До вибору декоративного фінішного матеріалу варто підійти виважено. Щоб розібратися у всіх мінусах і плюсах необхідно знати: які має ламінат види внутрішнього наповнення, які споживчі якості найважливіші, які компанії виробляють дійсно гідну продукцію.

Склад підлогового покриття

склад панелі ламінату

Повна назва ламінату – багатошарові ламіновані панелі. Універсальний матеріал відрізняється різноманітністю зовнішнього оформлення і якістю внутрішніх компонентів. Структура ламінату являє собою послідовне з’єднання з 4 площин:

  1. Нижній стабілізуючий шар забезпечує жорсткість матеріалу, сталість розміру при навантаженнях на підлогу.
  2. Основну широку і щільну, другу знизу частину з несучою функцією, становить деревоволокнистих плит.
  3. По декоративному елементу дизайнер визначає якого кольору вибрати ламінат, закладається шар з целюлози.
  4. Захисна плівка зверху, з лицьового боку панелі, протистоїть зовнішнім впливам і має гладку або рельєфну текстуру.

Деревні компоненти панелей склеюються між собою смолами натурального і штучного походження. Поверхневе покриття складається з акрилу або меламіну, який змішують з формальдегідом.

Переваги та недоліки

При використанні ламінату виявляються плюси і мінуси як самого матеріалу, так і особливостей монтажу, зручності прибирання, комфорту, екологічності. Практичні панелі використовують в новобудовах і існуючому житловому фонді. Ознайомтесь з виявленими в процесі експлуатації властивостями матеріалу.

Ламінат переваги:

  • Легко монтується на будь-яку рівну основу, в тому числі на теплу підлогу
  • Витримує вагу меблів, стійкий до подряпин, тиску, цвілі, бактерій
  • Має дорогий вид натурального дерева або паркету при мінімальній вартості
  • Застосовується у всіх видах домашніх приміщень від дитячих до ванних кімнат
  • Правильно підібрані панелі прослужать в квартирі або будинку більше 10 років
  • У догляді досить вологої ганчірки і пилососа, не потрібно полірування, циклювання.

Ламінат недоліки:

  • Необхідно підбирати панелі з урахуванням інтенсивності використання різних приміщень
  • При укладанні на дерев’яну підлогу потрібна додаткова звукоізоляція від скрипу
  • Неправильний вибір і монтаж призводять до появи деформацій, здуття, відшарування країв
  • Вартість збільшується при великому навантаженні на підлогу, використанні у вологих кімнатах, при нагріванні на теплій підлозі

На ринку, гібрид ламінованих панелей і лінолеуму називається вініловий ламінат. Такий вид побутового підлогового покриття поки мало вивчений покупцями. Які недоліки має вініловий ламінат – покаже час. Виробники гарантують його якість протягом 5-15 років, в залежності від категорії.

Критерії вибору

колір ламінату

Розробники інтер’єрного рішення відштовхуються від технічних характеристик конкретних марок панелей. Їх цікавить міцність, довговічність підлогового покриття. Головні показники якості ламінату, які розглядають інженери-проектувальники:

Клас зносостійкості. Ламінат підрозділяється на побутовий (21-23) тип, комерційний (31-33), спеціального призначення (41-43). Зі збільшенням індексу класу зростають міцність верхнього покриття і ціна.

Клас формальдегіду. Маркування емісії речовини має буквений символ Е і цифри від 0 до 3. Унікальний ламінат без формальдегіду позначається Е0, з мінімальним вмістом – Е1, клас Е2, Е3 перевищує в 3-6 разів допустимий рівень для постійного перебування людей.

Щільність матеріалу. Впливає на вологостійкість, при низькій щільності спучуються торці дошки. Параметр зазвичай не прописують в характеристиках, про різницю щільності можна судити по вазі упаковок однакової товщини з різною ціною.

Габарити. Можна вибрати з індивідуальних розмірних лінійок виробників. Товщина панелі для підлоги в будинку повинна бути не менше 6 мм. Дошки мають найменші розміри 300 х 90 мм, найбільші – 1845 х 330 мм.

Фаска. Скошені поглиблення на краях, що дозволяють зберігати твердість, збільшують термін служби в середньому на 5 років. Виконується фаска U- або V-подібної форми різної глибини.

Тип замкового з’єднання. Розрізняють забивний варіант Лок (Lock), замикається за допомогою легкого постукування, і простий Клік (Сlick). Останній не вимагає інструментів і навичок укладання.

Для теплої підлоги. Придатність визначається по позначенню U або S-образного нагрівального елементу. Коефіцієнт теплового опору повинен бути порядку 0,15 м² * K / Вт, символ КТС. Маркування H2O означає сумісність з водяним нагрівом.

Екологічність. Наявність різкого запаху вказує на небезпечні речовини в складі. Безпека панелей позначається на упаковці символічним зеленим листом.

Провідні виробники. Результат довгого життя статі залежить від того, якої фірми вибрати ламінат для конкретного завдання. Кращий ресурс у побутових зразків з Європи. Надійні компанії шукайте в списку членів EPFL, Асоціації європейських виробників ламінованих підлогових покриттів.

Підбір декору і кольору

При оформленні інтер’єру власники квартир і дизайнери вирішують питання – який ламінат вибрати за зовнішнім виглядом. Потрібно органічне поєднання матеріалу зі стилем всіх приміщень. Багату палітру декоративного шару панелей використовують не тільки для підлоги, але і в прикрашанні стелі, облицювання стін, сходів. У виборі забарвлення основне правило дизайну наказує відводити підлозі в просторі не більше 60% загального нейтрального кольору і не менше 30% будь-якого іншого більш яскравого.

Основні параметри підбору ламінату під певний проект:

  • Поверхня панелі – матова, глянцева
  • Фактура – імітація дерева, каменю, цементу, шкіри
  • Колір – під гамму кімнати від нейтральних світлих тонів до чорних
  • Повторюваність малюнка – зазвичай 1: 6, в дорогих колекціях до 1:60
  • Геометрія – форма, товщина, довжина сторін

Традиційно виробники пропонують прямокутні види ламінованих панелей (дошки). Рідше випускають більш дорогі варіанти квадратної форми (плитки), що не потребують підкладки. Незвичайну геометрію представляє новий тип художнього ламінату, що достовірно імітує паркетний набір. Даний матеріал преміум-класу використовують для ексклюзивної обробки квартир в дизайнерських проєктах.

Рекомендації по приміщеннях

ламінат для кімнат

Гарантії виробників поширюються на правильно укладені покриття в приміщеннях з певним температурним режимом і вологістю. Перш ніж подумати про те, який ламінат вибрати для будинку, слід зрозуміти, в який час кімнати в ньому будуть заселені. Якщо жити в заміському будинку тільки влітку, то без опалення взимку ламінат може пошкодитися.

Житловий простір

Безпека – це основний критерій вибору підлогового покриття для дитячої кімнати. Такого ж принципу слід дотримуватися при вирішенні питання, який ламінат вибрати для спальні дорослих. У вітальнях настилають більш довговічні панелі, можна розглянути дорогі марки з шумопоглинальним шаром товщиною 1-2 мм або купити підкладку окремо.

За допомогою малюнка і кольору покриття підлоги дизайнери знаходять цікаві інтер’єрні рішення, виправляючи недоліки природного освітлення, дефекти геометрії кімнати. Насиченість відтінків впливає на візуальне сприйняття цілісності простору, емоційну атмосферу. Яскраві плями оббивки м’яких меблів, штор, подушок, покривал відмінно поєднуються з підлогою сірого, бежевого, білого кольору. Ламінат темного кольору допомагає ефектно підкреслити строгу геометрію меблів, виділити декоративні елементи оздоблення.

Підлога на кухні

При вирішенні завдання, який ламінат вибрати для кухні, на перше місце ставиться екологічність, клас зносостійкості. Вологостійкість вище у клейового покриття в порівнянні з замковим. Але замінити склеєні між собою 1-2 дошки практично неможливо. Тому замковий варіант зі спеціальною обробкою стиків панелей, що захищає від води, буде оптимальним рішенням.

Показник вологостійкості визначається тестуванням, шматок ламінату поміщається на 24 години в воду після чого вимірюється розбухання. Нормою для кухні прийнято вважати збільшення обсягу до 18%, все що вище не варто розглядати. Товщина панелі на кухні повинна бути 8-12 мм, найкраще неслизька рельєфна поверхня ламінату.

У прохідних зонах, на балконах і верандах довго прослужать водостійкі ламіновані панелі. Вони не змінюють свого виду при тривалому скупченні води, пилу і бруду на поверхні, різких перепадах вологості. Для комор і інших сухих теплих підсобних приміщень з невисокою прохідністю підійде недорогий ламінат найнижчого 21 класу зносостійкості.

3 головні помилки при виборі

помилки вибору ламінату

Всі переваги матеріалу може перекреслити неправильний вибір естетичних або технічних властивостей. Правил досить багато, врахувати всі вимоги складно, але слід уникати поширених помилок при покупці.

1. Дисгармонія забарвлення

Легко промахнутися з кольором ламінату, якщо заздалегідь не продумати загальну концепцію покриття підлоги, стін і дверей. Оздоблювальні матеріали підбираються в теплій або холодній гамі, навіть якщо обрана ідея контрастного чорно-білого забарвлення.

2. Нехтування до міцності

При покупці підлогового покриття не варто покладатися тільки на художнє оформлення та колірні переваги. Практична сторона матеріалу – зносостійкість, довговічність досліджується при виборі ламінату в першу чергу. Слід орієнтуватися на поради професіоналів, купуючи ламінат самостійно.

3. Вологостійкий замість водостійкого

Іноді недосвідчені домашні умільці плутають водо- і вологостійкий ламінат. Різниця між двома типами полягає в часі впливу води на поверхню покриття. Вологостійкий матеріал витримує вологе прибирання, випадково пролиту рідину, але деформується при тривалому впливі вологи. Він підходить для коридору, кухні. Для агресивного середовища сауни, ванни, лоджії, тераси потрібне укладання водостійкого ламінату.

Передбачте в кошторисі максимально можливу суму на ремонт підлоги, щоб не робити через короткий час повторне відновлення невміло змонтованого неякісного покриття. Хороший матеріал купується і монтується на десятки років, тому правильний підбір споживчих якостей настільки важливий для підлоги.

Детальніше
Collection

Акційні товари