Main

Ламінат з фаскою або без – що краще

Ламінат з фаскою або без – що краще

Практичність, варіативність, простота збірки і догляду зробили ламінат найбільш затребуваним матеріалом для внутрішньої обробки. За чверть століття ламіноване покриття поліпшило технічні і декоративні характеристики, що сприяло зростанню популярності у споживачів і професіоналів.

Порівняно недавно на ринку з’явився ламінат з фаскою і звернув на себе пильну увагу. Навіщо фаска у ламінаті, який ламінат краще: з фаскою або без – відповіді на ці та інші питання ви знайдете в нашій статті.

Знайомий незнайомець – ламінат з фаскою

Laminate прийнято називати багатошарове підлогове покриття, основою якого є деревоволокнисті плити високої щільності.

Це універсальний матеріал, який підходить прихильникам сучасних течій і поціновувачам класичних інтер’єрів. Верхній шар реалістично передає фактуру дерева, каменя або плитки, розширює можливості дизайнерських рішень. У магазинах ламінат представлений у вигляді панелей, що складаються з декількох шарів.

  • Верхній захищає панель від механічного пошкодження, передчасного зносу і вигорання. Синтетичні смоли, нанесені в кілька шарів, протистоять проникненню вологи, стирання, електризації.
  • Декоративний відповідає за колір і малюнок. Являє собою друковане зображення, що імітує текстуру природних і штучних матеріалів.
  • Базовий найтовстіший шар, так як бере на себе основну частину зовнішнього навантаження. Для виготовлення використовується ДСП, ДВП середньої або високої щільності.
  • Нижній присутній не в усіх панелях, призначений для додаткової стабілізації, збільшення міцності і захисту від вологи.

Фаска – декоративний зріз ламелі по краю. Скошені поглиблення поділяють готове полотно на окремі дошки, що робить покриття більш виразним.

Ламінат з фаскою і фактурою під дерево створює ілюзію підлоги з натурального дерева: масиву або паркету. Кромка грає головну роль, так як виділяє кожну пластину і не дає покриттю злитися в єдине безшовне полотно.

Навіщо фаска у ламінаті

Спочатку планувалося, що єдиним завданням фаски буде імітація натурального покриття, але згодом з’ясувалося, що скошена кромка:

  • позбавляє від щілин і видимих ​​дефектів, які виникають при всиханні або під час обробки;
  • знижує ризик утворення відколів при підвищеному навантаженні на кути;
  • подовжує термін експлуатації і підвищує естетичність покриття, згладжуючи нерівності і деформації (припустимо перепад по висоті до 3 мм);
  • рівномірно розподіляє навантаження, виконуючи роль амортизатора:
  • візуально подовжує або розширює простір.

І ще один важливий плюс ламінованого покриття з фаскою – економія. Ламінат ні в чому не поступається штучному паркету або брущатій підлозі, але його покупка набагато вигідніша.

Надуманим є побоювання, що в поглибленнях буде накопичуватися пил і сміття. Щілини заповнені, достатньо воскового покриття і пилососа перед вологим прибиранням.

Які бувають фаски

Як не дивно, але невелика фаска буває різних видів. За формою скошений кут ділять на:

  • V-подібний;
  • U-подібний.

Для отримання V-подібної форми лицьова кромка ламелі фрезерується під кутом 45 °. Після монтажу поглиблення між двома панелями нагадує букву «V». Для обробки підходять ламелі товщиною 8-12 мм. У цьому варіанті глибина скоса може досягати 3,5 мм. Кромка додатково захищається від проникнення вологи.

Округлений U-образний зріз також є не формою скоса, а шва між двома панелями після з’єднання. Фігурне поглиблення не перевищує 2 мм. Скоси утворюються при прокатці між вальцями. Технологічна операція не впливає на ширину ламелей. Основою методу послужило бажання зберегти цілісність захисного покриття на скосах. U-фаска виглядає ефектно, так як колір з’єднувального стику індивідуалізує кожну ламель. Також потрібно додатковий захист меламіновою плівкою. Даний тип профілю виглядає вишукано – підходящий варіант для зони відпочинку.

Розроблено ще один вид зрізу – рандомний, який має нерівний рваний слід, що нагадує грубо оброблену деревину. Техніка «random-groove» гармонує з усіма типами імітації натурального дерева.

Розмір поглиблення не впливає на технічні показники, від нього залежить лише декоративний ефект. Акцент на поглибленні дозволяє стилізувати підлогу під паркет з масиву. Подібний результат досягається з фаскою від 2 до 3,5 мм.

За глибиною фаски ділять на:

  • дрібні;
  • глибокі.

Мікрофаска глибиною до 1 мм буде лише підкреслювати кордони ламелі, їх єдине завдання – естетичність. Глибокі фаски створюють пази, що замикаються на глибині від 2 мм. У них явно виражені маскуючі та захисні характеристики.

Щоб не допустити зниження показників міцності, рекомендується віддавати перевагу панелям з фаскою товщиною від 1 мм.

Кромка може зніматися не тільки з двох довгих сторін, а й з усіх граней. За місцем розташування фаски бувають:

  • двосторонніми;
  • чотиристоронніми.

Великим попитом користуються чотиристоронні фаски, так як з підбором малюнка у двосторонніх виникають складнощі, але воно того варте. Ефект «єдиної дошки» оптично витягує поверхню підлоги.

Обробка чотирьох сторін дозволяє виділити кожну ламель, після монтажу поверхня ламінату виглядає гармонійно і презентабельно. Різні варіації розкладки панелей впливають на візуальне сприйняття розмірів підлоги в довжину і ширину.

Щоб не помилитися з вибором при покупці звертайте увагу на упаковку. На наявність фаски вказує відповідна піктограма, на якій зображений тип фаски і глибина. Цифри 2 або 4 всередині кола вказують на кількість фасок.

Фінальна обробка зрізу

Для захисту поверхні фаски від несприятливих зовнішніх чинників застосовуються різні методи.

  • Фарбування – зріз обробляється спеціальним складом, який підбирається за кольором і стилістикою панелі. Нестійкий варіант.
  • Ламінування – зріз покривається плівкою, яка надійно захищає фаску і замки ламелі від вологи. Плівка міцніше фарби і надійно відштовхує вологу.

Який ламінат краще: з фаскою або без

фаска ламінату

Паркет успішно замінює дерев’яні підлоги, оскільки має ряд переваг: доступність, простий монтаж. При цьому за зовнішніми показниками не поступається природному матеріалу. Відрізнити ламінат з фаскою від звичайного нескладно, оскільки підлога після монтажу виглядає дощатою. Додаткова тонування заглиблень тільки підсилює ефект дерев’яного покриття.

Щоб вирішити який ламінат краще в конкретному випадку: з фаскою або без, необхідно визначитися з інтер’єром кімнати і не забувати про достоїнства покриття з обробленою кромкою.

Ламінат без зрізу

Створює суцільне гладке покриття, що імітує структуру каменю, дерева або паркету. Варіант підходить для невеликих приміщень, кухні, санвузлів. Не боїться води і бруду, поєднується з будь-яким інтер’єром. Для монтажу потрібна ідеальна чорнова поверхня.

Ламінат з фаскою

Для елегантних і стильних інтер’єрів вибирають панелі з обробленою крайкою, які виграшно виглядають навіть на стелі. Ламінат з фаскою виглядає гармонійно як в класичних, так і сучасних напрямках дизайну. Така підлога завжди буде привертати до себе увагу. Ламелі під дуб прикрасять простір будинку в стилі кантрі або рустик. Світлі ламелі з заглибленнями – ідеальний варіант для інтер’єрів hi-tech і прованс, а сірий – лофт і футуризм.

Яких ефектів можна досягнути різними схемами укладання

  • Якщо панель з двостороннім зрізом укласти вздовж стіни, то легко подовжити кімнату.
  • Для відтворення ефекту дубового паркету або гранітної плитки беруться ламелі з чотиристороннім зрізом. Додатково візуально розширюється простір.
  • Укладання по діагоналі приховає всі похибки планування.
  • Ламелі, укладені «ялинкою» максимально наближають ефект благородного паркету. Підійде для просторих кімнат, щоб зайве меблювання не перекривало візерунок.

Як правильно вибирати ламінат для квартири

підбір ламіната

При виборі ламінату для квартири багато хто стикається з однією і тією ж помилкою – неправильний вибір зносостійкості. Клас вказує на довговічність, стійкість до стирання і механічного пошкодження.

Питання який ламінат краще 31 або 33 некоректне оскільки кожен клас розрахований на заданий рівень навантаження.

  • 31 – легкий ступінь навантаження, виготовляється на плиті 6-7 мм;
  • 32 – середній ступінь навантаження, в основі панель 7-8 мм;
  • 33 – високий ступінь навантаження, проводиться з ДВП високої щільності 8-12 мм.
  • 34 клас – комерційний варіант, використовується для промислових і спортивних об’єктів, для побутових цілей малопридатний через зайву міцність.
  • 31 ідеальний в спальні, кабінеті, вітальні в квартирі для невеликої сім’ї. 32 – відповідний клас для чисельних сімей та середньої прохідності. Монтується в дитячих кімнатах, вітальнях, коридорах або кухнях. Підійде власникам домашніх вихованців. 33 укладають у ванній, коридорі, кухні і навіть передпокої.

Ще одна помилка, що допускається при виборі ламінату, – товщина. Чим тонше покриття, тим краще чути співрозмовника сусідів знизу. Щоб оздоблювальний матеріал витримав статичне навантаження громіздких меблів, рекомендується вибирати товщину не менше 10 мм.

Детальніше
Collection

Акційні товари